madrid weather forecast – pogodda w madrycie

Madryt znajduje się na obszarze, który widzi cztery pory roku. Średnia temperatura między październikiem a kwietniem wynosi około 11° Celsjusza lub 50° Fahrenheita.

Ta sekcja opowiada o pogodzie w Madrycie i jaka jest średnia temperatura w ciągu roku.

Ogólne warunki pogodowe w Madrycie, Hiszpania

Madryt ma wilgotny klimat subtropikalny i jest położony w centrum płaskowyżu, więc wzorce pogodowe są bardzo jednorodne.

Pogoda w Madrycie nie jest tak ekstremalna, jak na innych obszarach o bardziej umiarkowanym klimacie. Temperatura waha się od 40-50 stopni Fahrenheita.

Pomiędzy porami roku występują tylko niewielkie zmiany temperatury i jest około 10 stopni różnicy w ciągu dnia i nocy. Jeśli chodzi o opady, to jest tylko około 10 do 12 cali deszczu rocznie.

Czego można się spodziewać, gdy pogoda jest gorąca?

Pierwszą rzeczą, której możesz się spodziewać, jest to, że na zewnątrz będzie niewygodnie. Ludzie będą się pocić i prawdopodobnie nie będą chcieli wychodzić. Po drugie, spodziewaj się pogorszenia jakości powietrza, ponieważ w powietrzu jest więcej zanieczyszczeń. Na koniec, jeśli wychodzisz na zewnątrz, pamiętaj, aby nosić ubrania, które możesz łatwo zdjąć, gdy zrobi się gorąco, ponieważ nawet jeśli na zewnątrz jest zimno, poczujesz się jak piec w środku z całym ciepłem uwięzionym w środku.

10 wskazówek na słoneczny dzień w Madrycie

1. Wejdź na Puerta del Sol do Pałacu Królewskiego, aby podziwiać wspaniałe widoki na panoramę Madrytu 2. Odwiedź Plaza Mayor i Pałac Królewski w nocy, aby zobaczyć Madryt w jego najbardziej klimatycznej formie

2. Udaj się do dzielnicy Salamanca, aby posmakować staroświeckiej Hiszpanii, w tym zabytkowych kościołów i średniowiecznej architektury

3. Spróbuj paelli, tradycyjnego walenckiego dania z ryżu gotowanego w piekarniku i przygotowanego z owoców morza lub chorizo, kurczaka, królika, warzyw i innych składników. Paella jest tradycyjnie spożywana jako posiłek w porze lunchu w dni, w których nie podaje się mięsa; pierwotnie był popularny wśród robotników, którzy potrzebowali pożywienia między poranną pracą w gospodarstwie a popołudniem

Jaka jest pogoda w Madrycie, Hiszpania w lutym?

Średnia temperatura waha się od 10 stopni Celsjusza do 15 stopni Celsjusza.

1. Jaka jest pogoda w Madrycie, Hiszpania w lutym?

Średnia temperatura waha się od 10°C do 15°C.